Boże Narodzenie 2023

Okres Bożego Narodzenia to w Zakładzie czas szczególny. Co roku wszyscy zbieramy się podczas symbolicznej wieczerzy wigilijnej w trakcie której celebrujemy narodziny Jezusa. Jest to okazja nie tylko do wspólnego spożycia posiłku i śpiewania kolęd, ale przede wszystkim połamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń w serdecznej i podniosłej atmosferze. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyła również część artystyczna przygotowana przez pracowników szkoły i panią psycholog. Wychowankowie chętnie i z zaangażowaniem włączyli się w inscenizację stając na wysokości zadania. 
Całe wydarzenie to praca również innych osób: pań kucharek, dzięki którym mogliśmy delektować się tradycyjnymi potrawami, pań z zespołu diagnostyczno-korekcyjnego (oraz pani praktykantki), które przygotowały wyjątkowe stroiki na tę okazję, tych którzy włączyli się w dekorację sali (pana konserwatora, pana kierownika warsztatów szkolnych) oraz księdza kapelana, który pobłogosławił wszystkich i wygłosił słowo o nadejściu Syna Bożego. Oczywiście niektóre działania nie obyłyby się bez pomocy dyrektora, który w miarę potrzeb służył wsparciem.  
To właśnie wspólny wysiłek włożony w zorganizowanie tej uroczystości przełożył się na jej wyjątkowość i poczucie przynależności do wspólnoty. W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z tego dnia.